❋ BÚDA - akce v Benešově. Pořádáme události a kulturu.

Eventy

Mimo letní sezónu, pořádáme akce a události různého druhu. Každý se u nás najde!

Připravili jsme pro vás tyto akce

Listování: Než natáhnu brka

6.6.2024 od 20:30
280,- Kč

Srdečně Vás zveme na červnové Listování do Búdy, tentokrát na představení Než natáhnu brka. Těšíme se na Vás! 

LiStOVáNí.cz: Než natáhnu brka (Antti Tuomainen)

Aby nedošlo k omylu, tohle není brutální kriminálka, ani kniha anekdot. Přesto vás čeká detektivní zápletka, pár mrtvol, konkurenční boj a plno úvah proč se všechno tak nějak semlelo. Jaakkovi je 37, když mu lékař oznámí, že nemá chřipku, ale umírá na otravu – a nemá už moc času. Když se z ordinace vrátí domů, přistihne svou ženu, jak si užívá s mladým, přitažlivým zaměstnancem jejich společné firmy. Firmy, kterou začíná ohrožovat nebezpečná konkurence. Jaakko se rozhodne vypátrat toho, kdo mu usiluje o život. Se smrtí za zády jde všechno rychleji a je potřeba užít si i využít každou minutu.

  • v překladu Vladimíra Piskoře vydala v roce 2018 Kniha Zlín ze skupiny Albatros Media
  • účinkuje Alan Novotný a Markéta Lánská

VSTUPENKY

Rezervovat

Koncert: Sára Suková & Andrej Hrubčo

26.4.2024 od 19:00
230,- Kč

Srdečně Vás zveme na koncert v režii Sáry Sukové & Andreje Hrubča

Ve dvou se to lépe táhne, a proto Sára Suková (zpěv) a Andrej Hrubčo (piano) spojili síly, aby společně přivezli do Benešova směsici vlastních i převzatých skladeb. Zazní křehké jazzové balady, ale i kousky tak říkajíc od podlahy.

VSTUPENKY

Petr Soukup: Eromantik – VYPRODÁNO

22.4.2024 od 19:00
250,- Kč

Srdečně Vás zveme na skvělou show!  Stand-up básník Petr Soukup, pro kterého není žádné téma tabu, vyráží po Česku na své sólo turné Eromantik, kde představí novou i starší tvorbu. Návštěvníci si vyslechnou básně, glosy, povídky a osobní příběhy v duchu erotiky, romantiky a černého humoru, který je nenechá v klidu.

VSTUPENKY

KDY: 22.4. 2024 od 19 hodin

KDE: Búda Benešov

CENA: 250,-

Slam poetry exhibice

18.4.2024 od 18:30
260,- Kč

Slam poetry s intenzitou vrženého bumerangu vrací se do Búdy, a to rovnou v rozšířeném exhibičně soutěžním formátu!
Jeden po druhém přistupují mistři slova připraveni do posledního rýmu bojovat o vítězství v nervy drásajícím klání. Publikum se nechává uhranout, rozesmát, rozplakat, dojmout – stejně tak může při sebemenším náznaku chyby a tuctovitosti soutěžícího nemilosrdně vypískat.
Žádné kostýmy. Ani rekvizity. Vlastní text. Nebo improvizace. Dojetí! Smích? Dekadence?! A body publika! Slam!!!
Vystoupí:
ANATOL SVAHILEC (mistr ČR 2014, maskot žánru, strýček Jedlička české slam poetry)
LEF L’LEVIATAN (několikanásobný finalista MČR, komediální génius v kukle konvenčnosti kostkovaných košil)
IZAJÁŠ (finalista MČR 2023, divá a čerstvá krev smíchovské slamové školy)
ČLOBRDAN (slovní žonglér od liteňských lesů)
…a další!

Listování: Holčička a cigareta

16.4.2024 od 20:30
280,- Kč

Kniha, kterou napsal velký přítel Milana Kundery, Benoît Duteurtre už v roce 2008, je až strašidelně nadčasová. Mnohé z toho, z čeho si tehdy dělal cynickou legraci se opravdu stalo až s zarážející přesností. Proti světu plovoucímu v katastrofálně znečištěném vzduchu a zavalovanému všemožnými zákazy, proti vládě nevychovaných emancipovaných dětiček se hrdina knihy, čtyřicátník zaměstnaný na magistrátě, dětinsky bouří: v práci si chodí na záchod potají vykouřit cigaretu. Je přistižen pětiletou holčičkou a tím pro něj začíná pekelná spirála vyšetřování, věznění a marné snahy obhájit se účastí v apokalyptické televizní reality show MartýrSuperStar vedou. 

VSTUPENKY

– účinkují: Petra Bučková a Lukáš Hejlík

– v překladu Růženy Ostré vydalo nakladatelství Atlantis

Seminář: Co je a není důležité ve výživě?

13.4.2024 od 17:00
160,- Kč

Srdečně Vás zveme na seminář s Ivanou Valentovou BSc., Dis.a projektem Czechmove.

Co je a není důležité ve výživě?

OBSAH semináře

Mýty, jaké diety jsou stále v módě a proč?
Jaké zdroje bílkovin je pro nás nejvhodnější?
Kolik bílkovin je už příliš?
Jaké tuky preferovat a jak je zařadit do jídelníčku ?

O přednášející:

Ivana Valentová BSc., Dis.

Zdraví je to nejdůležitější. Mám ráda pohyb a jídlo ještě víc! Působím jako nutriční terapeutka v nemocnici po tom, co jsem vystudovala stejnojmenný obor na VOŠ a dále potraviny a výživu ve Velké Británii. Dále učím lidi zdravému stravování bez mýtů a přísných zákazů. A přesně toto mohu dělat díky projektu Czechmove, který má smysl!

VSTUPENKY

Show divadelní improvizace

10.4.2024 od 19:00
200,- Kč

Chcete se opravdu pořádně zasmát? Přijďte na improshow týmu K.OP.R. Uvidíte hravou divadelní improvizaci, něco jako Partičku naživo. Hrát a zpívat se bude na témata od diváků a vše vznikne, ač to bude k nevíře, přímo před vašima očima.

VSTUPENKY

Cestopisná beseda s Davidem Těšínským

5.4.2024 od 19:00
250,- Kč

Srdečně Vás zveme na cestovatelskou besedu s Davidem Těšínským

5.4. 2024 od 19 hodin v Búdě

VSTUPENKY

David Těšínský je fotograf z Prahy. Fotí příběhy lidí, speciální lifestyly, kontroverzní
a mimořádný osudy a témata. Fotografii vnímá jako nástroj kterým může zabíjet stereotypy a otevřít oči a říct světu příběhy, které by měly být viděny. Fotografií konfrontuje.

„Mojí fotografii vnímám jako údernou zbraň, která zabíjí stereotypy a xenofobii, sladký dort, který potěší a jako lék, který otevře oči. Fotkou chci ukázat mnohem víc než fotku.
Fotka, která je jen fotkou, je k ničemu“

David Těšínský se věnuje rozličným tématům – mládež v Íránu, ženám bojovnicím ve válečné zóně na Ukrajině, portrétům sériových vrahů na Ukrajině, problémům gangů a dobrovolným záchranářům v Guatemale, životu japonských podnikatelů, exorcismu v Etiopii, každodennímu pouličnímu životu rapperů v Detroitu, New Yorku a Baltimoru, životu v ghettu na Jamajce, v Ghaně nebo v Nigérii, alkoholismus v Grónsku, oběti úmyslných požárů v Amazonii v Brazílii, těžce pracujícím dětem v Ghaně, pouličnímu životu žijících legend roots reggae na Jamajce, dlouhodobému projektu o drogově
závislých v Praze a stejnému tématu ve Victorii v Kanadě, ilegálnímu LGBTQ hnutí v Bělorusku, životu ve slumech v Indii a Nepálu, vůbec prvnímu transvestitovi na Kubě a dalším subkulturám a příběhům. Na mnoho cestách jsem skončil na ulici zcela bez peněz.
———-
Jeho fotografie se objevují v The Guardian, VICE, Le Monde, VANITY FAIR, The Huff Post, Stern, Spiegel, La Repubblica, The Sun, The Times. Měl samostatné výstavy v Japonsku, Koreji, Senegalu, Německu, Belgii atd. a účastnil se skupinových výstav v celé Evropě, USA, Kanadě, v Izraeli a na dalších asi 80 akcích. Sedmkrát se zúčastnil soutěže Czech Press Photo a byl oceněn v soutěžích Sony World Photography Awards, PDN storytellers, Award of excellence by PICTURES OF THE YEAR INTERNATIONAL nebo World Press Photo.

Odkaz na rozhovor s Davidem Těšínským v DVTV: ZDE

 

Koncert: Iveta Pěkná

30.3.2024 od 19:00
120,- Kč

Srdečně Vás zveme na akustický koncert talentované zpěvačky Ivety Pěkné. Podělí se s Vámi o známé české i zahraniční cover písně. Zazní například hity jako Hallelujah, Malý princ či Make you feel my love. Přijďte si užít příjemný večer v doprovodu známých melodií a jedinečné atmosféry.

 VSTUPENKY

 

 

Listování: Losos v kaluži

28.3.2024 od 20:30
280,- Kč

Srdečně Vás zveme na další představení Listování s Markétou Lukáškovou s názvem Losos v kaluži. Těšíme se na Vás!

VSTUPENKY

Kdy: 28.3. 2024 od 20:30 hodin

Kde: Búda Benešov

Cena: 280,- Kč

Cynická Bára není typ holky, která se ráno probudí se sexy rozcuchem, protáhne se a na první pokus vyfotí #nomakeup selfie, za kterou dostane 200 lajků, než dojde do koupelny. Je spíš ten typ holky, která se ráno bojí podívat do zrcadla, na zůstatek účtu a do lednice. Její život se otočí vzhůru nohama, když jí umře babička a „odejde do nebe“. Bára ale zjistí, že smrtí nic nekončí, naopak jí všechno začíná! Tohle bude v LiStOVáNí ryzí dámská jízda! Markéta Lukášková, známá spisovatelka a podcasterka, nebude chybět na žádném z představení, po diskuzi si budete moci koupit jakoukoliv z třech jejích knih. Do té doby ji sledujte na sítích: @pandikralovna.

MenuZavřít
Zavřít